Laptop Çantası Modelleri

Laptop Çantası Modelleri: Hangi Boyut, Hangi Amaç İçin?

Laptop çantası modelleri, daha çok boyutlarına ve işlevlerine göre değişiklik gösterir. Farklı boyuttaki çantalar farklı amaçlar için kullanılabilir. Bu noktada doğru çantayı bulmak için boyuta göre tercih yapmak önemlidir. Bizler de yazımızda sizlere en sık kullanılan laptop çantası boyutlarını detaylandıracağız. Aynı zamanda bu boyutların ne amaçlar için tercih edildiğini açıklayacağız.

Laptop çantalarının boyutu, tercih edilen cihazın ebatlarına göre belirlenir. Ancak kişisel tercih, kullanım amaçları ve görünüm gibi faktörler de seçimde önemlidir. Örneğin, herhangi bir boyuttaki çantayı iş seyahatleri veya günlük kullanım için tercih edebilirsiniz. Diğer yandan laptop sırt çantası erkek kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilebilir. Bununla birlikte büyük laptopları taşımak veya daha fazla alan için büyük bir çantaya ihtiyaç duyulabilir.

Çantaların boyutları, ihtiyaçlara göre şekillenir ve seçim yaparken kişisel tercihlerin de önemli rolü vardır. Ancak doğru boyutta bir çanta seçmek hem cihazın güvenliğini hem de kullanım kolaylığı sağlar. Bu noktada Samsonite Notebook Sırt Çantaları, aradığınız her modelde ve boyutta beklentilerinizi karşılayacaktır.

Laptop Çantası Özellikleri Nelerdir?

Piyasalarda yüksek fiyatlara satışı yapılan laptopların güvenli ve hasarsız bir şekilde bir yerden bir yere taşınması için laptop çantaları kullanılır. Oldukça efektif olan bu çantalar, farklı modellerde de üretilir. Modellerdeki bu farklılık elbette ürünlerin özelliklerini etkiler. Buna karşın genel olarak çantaların özellikleri modeller arasında benzerlik gösterir.

Laptop çantası özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Laptop, notebook ve bu cihazların aksesuarlarını taşıyabilir.
 • Cihazların boyutlarına uyumlu en ve boyda üretilirler.
 • Cihazların darbe, çizilme gibi hasarlardan korurlar.
 • Ergonomik ve hafiftir.
 • Sırt, kol, omuz ve el gibi farklı taşıma opsiyonları bulunur.
 • Farklı renk ve desenlerde mevcuttur.
 • Çeşitli bölmeler, bölümler ve ceplere sahip olan modellere sahiptir.

Genel olarak laptop çantası özellikleri yukarıdaki gibi sıralanabilir. Bunlara ek olarak bir çantanın sahip olması gereken bazı kıstaslar mevcuttur. Öncelikle çanta, laptopu içine alabilecek boyutta olmalıdır. Bunun yanında, bilgisayarınızın yanı sıra, diğer aksesuarları (şarj cihazı, fare, USB sürücüleri vb.) da sığdırmanız gerekebilir.

Diğer yandan laptop çantası çeşitleri, bilgisayarınızı darbe, çizilmeler ve diğer hasarlardan korumak için yeterince yastıklı olmalıdır. Aynı zamanda kullanışlı bir taşıma kolu ve rahat bir askı sistemi, çantayı taşımak için idealdir. Ayrıca çok sayıda cebi olan çantalar, diğer malzemelerinizi de saklamanızı sağlar. Son olarak su geçirmez laptop çantası modelleri, bilgisayarınızı nem, kar veya yağmurdan koruyabilir.

Neden Laptop Çantası Kullanmalısınız?

İyi bir laptop çantası, bilgisayarınızın darbe, çizilme ve diğer hasarlara karşı korunmasını sağlar. Dolayısıyla kaliteli bir çanta almak, cihazınızı uzun yıllar kullanmanız için de gerekli bir adım olacaktır. Bu çantalar, aynı zamanda bilgisayarınızı taşımak için idealdir. Çantanın içindeki bölümler, cihazınızın yanı sıra diğer aksesuarlarınızın da yerleştirilmesine izin verir.

Hırsızlık önleme için tasarlanmış çoğu çanta, cihazınızı güvende tutmanızı sağlar. Birçok ürün, özellikle çok sayıda cebe sahip olanlar, diğer malzemelerinizi saklamanızı kolaylaştırır. Değişik tarzlarda üretilen laptop çantası kadın ve erkek kullanıcıların kişisel tercihlerine de uygun şekilde hazırlanmaktadır.

Sonuç olarak laptop çantası erkek ve kadın kullanıcılar için bilgisayarın korunması, taşınması ve diğer malzemelerin saklanması için ideal bir seçenektir. Bu nedenle her laptop kullanıcısının kaliteli bir çanta edinmesi gerekir.

Laptop Çantası Modelleri

Laptop çantası modelleri, bilgisayarların güvenli bir şekilde korunmasını ve taşınmasını sağlar. Oldukça talep gören bu çantaların birçok farklı modeli vardır. Hangi modelin seçileceği, kullanıcının ihtiyaçlarına ve kişisel tercihlerine bağlıdır.

Bu zengin model seçenekleri içinde yer alan laptop sırt çantası, cihazı taşımak için ideal bir seçenektir. Genellikle ergonomik tasarıma sahip olan bu çantalar, kullanıcının sırtına rahat bir şekilde oturur ve ağırlığı eşit olarak dağıtır. Sırt çantaları, genellikle birden fazla bölme ve ceplere sahiptir. Bu sayede, laptop yanı sıra diğer eşyalar için de geniş bir depolama alanı sunarlar. İşte öne çıkan birkaç çanta modeli:

 • Laptop sırt çantası kadın kullanıcılara da farklı renk ve desen seçenekleri ile hitap eder.
 • Laptop bölmeli sırt çantası seçenekleri ise genellikle birkaç bölme ve ceplere sahiptir. Bu da kullanıcılara çeşitli depolama alanları sunar.
 • Tasarımı itibariyle daha şık bir görünüme sahip olan omuz çantaları, seyahatlerde ya da iş toplantılarında kullanım için uygundur.
 • Klipsli çantalar, günlük hayatta kullanılabilecek şık bir çanta gibi görünürler. Genellikle deri laptop çantası olarak piyasalarda mevcuttur. İç kısmında cihazı taşıyacak özel bölme bulunur ve ayrı cepleri sayesinde diğer eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Klipsli çantalar, şehir hayatı ve iş ortamları için de uygundur.
 • Valiz tarzı çantalar, laptopunuzu ve diğer belgelerinizi yanınıza almanın yanı sıra seyahatlerinizde ihtiyacınız olan diğer malzemeleri de taşımanıza yardımcı olur. Bu çantalar, genellikle sert kapakları sayesinde daha güvenli bir taşıma seçeneği sunar. Diğer çanta modellerinin aksine, tekerlekleri sayesinde daha kolay taşınabilirler.
 • Kol çantası, laptopunuzu taşımanın yanı sıra diğer belgeler ve kişisel eşyalarınızı da kolayca taşımanızı sağlar. Bu çantalar genellikle deri, örgü ya da naylon gibi dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. İçinde birden fazla bölme ve ceplere sahip olması nedeniyle ofis çalışanları tarafından sıklıkla kullanılır.

Sonuç olarak farklı laptop çantası modelleri arasında seçim yaparken ihtiyaçlarınıza uygun olanları tercih etmelisiniz. Kullanım amacınız, depolama ihtiyacınız ve kişisel zevkiniz vb. durumları göz önünde bulundurarak karar vermeniz gerekir. Ayrıca laptop çantası fiyatları her bütçeye uygun olarak piyasalarda mevcuttur.

Laptop Çantası Boyutları

Laptop çantası seçiminde dikkat edilecek en önemli nokta, tabii ki boyutlardır. 12-13 inç boyutlardaki çantalar, daha küçük laptoplar için idealdir ve genellikle taşınabilirliği önemseyen kişiler tarafından tercih edilir. Bu boyuttaki çantalar, temel olarak belgeler, dergiler ve çeşitli aksesuarlar gibi diğer küçük öğeleri taşımak için kullanılır. Aynı zamanda sırt çantası laptop bölmeli olan seçenekler daha çok tercih edilmektedir.

14 inç laptop çantası, orta boyutlu laptoplar için idealdir. Bu çantalar, iş seyahatleri veya günlük kullanım için tercih edilir. 15,6 inç laptop çantası ise genellikle birkaç belge, dergi veya dosya ve buna ek olarak birkaç aksesuar için alan sunar.

17 inç laptop çantası, büyük laptoplar için idealdir. Bu çantalar, genellikle ofiste veya okulda yapılan işler için tercih edilirler. 17.3 laptop çantası büyük laptopların yanı sıra diğer belgeler, dosyalar ve cihazların taşınması için de yeterlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Laptop Çantası Neye Göre Seçilir?

Kaliteli bir laptop çantası almak, içerisinde taşınacak olan cihazın zarar görmemesi için oldukça önemlidir. Buna ek olarak uzun ömürlü ve kullanım açısından konforlu ürünler etmelisiniz.

15.6 İnç Laptop Çantası Kaç Cm?

15,6 inç çanta 39.6 cm’dir.

17 İnç Laptop Çantası Kaç Cm?

Çanta boyutları 43 x 33 x 12 cm çanta 17 inç dizüstü bilgisayarlar sığacak büyüklüktedir. 17 inç, 43 cm’dir.Leave a Reply