Laptop Çantası Ölçüleri

Laptoplar günlük yaşamda birçok yerde kullanılan teknolojik cihazlardır. Ev ve ofis gibi yaşam alanlarında kullanılan laptoplar, portatif ürünler olmaları dolayısıyla seyahat ederken de yanımızda taşınan ürünlerdir. Laptopları taşımak ve güvenli bir şekilde muhafaza etmek için laptop çantalarına ihtiyacımız vardır. Kendi bilgisayarınıza uygun ölçüde laptop çantası ölçü değerlerini bilmeniz gerekir. Yazımızda bu ölçüleri detaylı bir şekilde değerlendirdik.

Laptop ölçüleri genellikle standart değerlere sahiptir. Ekran boyutları kapsamında değerlendirilen laptop ölçüleri, çoğunlukla 15 inç olarak piyasalarda mevcuttur. 15 inç bir laptopun 18.68 cm boy ve 33.21 cm genişlik ölçü değerlerine sahiptir. Diğer yandan “Laptop boyutları kaç cm?” sorusunun cevabı her ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Geniş ekranlı ürünler daha büyük ölçülere sahip iken daha küçük ekrana sahip laptoplarda boyutlar farklılık gösterebilir.

Bir laptop çantası elde etmek istiyorsanız, öncelikle laptopunuzun ölçülerini öğrenmeniz gerekir. Laptop ölçüleri ise ekran ölçüleri ile değerlendirilir. Dolayısıyla laptop ekran boyutu öğrenme tekniklerinden en doğru şekilde bilgiyi veren yöntem ekranın mezura ile çapraz bir şekilde ölçülmesidir.

Laptop Çantası Neye Göre Seçilir?

Farklı markalara ait çok çeşitli ürün gamına sahip laptop çantaları mevcuttur. Bu çeşitlilik kullanıcıları için kafa karışıklığına sebep olabilir. “Laptop çantası neye göre seçilir?” sorusuna uygun bir cevap vermek için yazımızın devamını okumaya devam edebilirsiniz.

Laptop çantası ölçü değerleri, her laptopa göre değişkenlik gösterir. Genellikle laptop çantalarının içerisine koyulacak olan laptopların ölçüsünden 2-3 santim daha büyük olması gerekir. Bu şekilde hem rahat bir şekilde bilgisayarınız içine girer hem de daha konforlu bir kullanım olanağı sağlar.

Laptop çanta ölçüleri genellikle piyasada 11, 13, 14, 15 ve 17 inç olarak mevcuttur. Fakat son zamanlarda üretilen yeni nesil laptopların ölçülerine yakın olarak üretilen laptop çantaları 13 ile 14 inç genişliği olan ve 2 inç derinliğe sahip olan ürünlerden oluşur.

Bilgisayar çantası ölçüleri sizlere bilgisayarınızı içine alabilecek ve taşıyabilecek olan ölçüleri verir. Bu ölçülerin cihazınızın ölçülerine yakın olması gerekir. Küçük ölçüde ürünler cihazınızı içine alamaz büyük ölçülerde olan ürünler ise taşıma sırasında sizlere sıkıntı yaratabilir.

Laptop Çanta Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kullanıcılar laptoplarına çanta satın almak istediklerinde hangi çanta modelini alacakları konusunda yardıma ihtiyaç duyabilirler. Çanta ölçüleri çok farklı şekillerde olduğu için kendi cihazlarına göre olan ürünleri satın almaları gerekir. “Laptop çanta ölçüsü nasıl alınır?” sorusunu cevapladık.

Laptop çantaları laptopların ekran ölçülerine göre seçilir. İnç ölçü birimi kullanılır. Örneğin, “… inç laptop çantası kaç cm?” sorusunun cevabını inç değerini santimetre cinsine çevirerek bulabilirsiniz. 1 inç 2.54 santimetre değerindedir.

“15.6 inç laptop çantası kaç cm?” sorusunun cevabı için değerin 2.54 katını almak gerekir. Böylelikle 15.6 inç çanta 39.6 cm değerine karşılık gelmektedir. 15.6 inç laptop çantası ölçüleri bu değerden düşük ya da bu değerdeki laptopunuza yeterli gelecektir.

Bilgisayar Çantası Çeşitleri

Bilgisayar çantaları, her kullanıma hitap edecek ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu çeşitlilik ürünlerin sahip olduğu boyutlara ve kullanıcılara sağladığı avantajlara göre farklılık gösterir. Bu ürünlerde özellikle dikkat edilen husus, çantaların boyutlarıdır. Bir laptop çantası almak isterseniz, öncelikle soracağınız soru “Bilgisayar çantası kaç inç?” olacaktır.

  • 13 inç laptop çantası 34x26x3 cm olarak tasarlanır.
  • 14 inç laptop çantası 36x26x4 cm olarak üretilir.
  • 6 inç laptop çantası 44x30x10 cm boyutlarındadır.
  • 17 inç laptop çantası ise 43x33x12 cm ölçülerine denk gelmektedir.

Genellikle bu ürünler arasında en çok tercih edilen model 15.6 inç laptop çantası ürünleridir. Çünkü bu ürünler hantal ve ağır değildir. Laptop çantası 14 inç ölçülere sahip ürünler gibi hafif ve ergonomiktir. Kullanıcılarına taşıma konusunda yardımcı olur. Aynı zamanda bazı modeller birden fazla cep ve bölmeleri sayesinde başka eşyalarınızı da yanınızda taşımanıza olanak sağlar.

Eğer uygun ölçüde laptop çantası bulmakta güçlük çekiyorsanız özel tasarım baskılı promosyon çanta  veya toptan çanta üretimi için sipariş verebilirsiniz.

Samsonite Laptop Çantası Modelleri

Samsonite laptop çantası modelleri en çok tercih edilen laptop çantası ürünlerinden biridir. Bu markanın kaliteli kumaşları ve avantajlı boyutları kullanıcıların beğenisini kazanır. Her inç laptop modeline uyum sağlayacak el ve sırt çantası seçenekleri ile fayda sağlar.

Samsonite çanta modelleri en küçük ve en büyük ölçülere sahip notebook ve laptop modelleri için oldukça uygundur. Örneğin, oldukça büyük bir ölçüye sahip olan 17.3 inç laptop çantası ürünleri bu markada mevcuttur.

Samsonite laptop çantası çeşitleri boyutları haricinde kullanım şekilleri bakımından da farklılık gösterir. Elde taşımalı ve sırtta taşımalı birbirinden farklı renklerde ve modellerde laptop çantaları mevcuttur. Kendi istek ve ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri seçebilirsiniz.

Alışılmışın dışında Samsonite laptop sırt çantası modelleri, günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Sırt çantası taşıma avantajlarını bilen kullanıcılar, bu ürünleri tercih etmektedir. 14 inç laptop sırt çantası modelleri bu ürünlere örnek olarak gösterilebilir. Sizler de istediğiniz Samsonite laptop çanta modellerinden birini uygun fiyatlarla hızlı ve güvenli bir alışveriş deneyimiyle satın alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Laptop çantası inç nasıl ölçülür?

1 inç 2,54 Cm’e eşit olduğunu hesaba katarak için laptop ölçünüzü hesaplayıp buna göre bir laptop çanta tercihi yapabilirsiniz.

17.3 Inç Laptop Çantası Kaç Cm?

1 inç = 2,54 Cm olduğu için 17.3 inç böylece 43.9 santimetre değerine denk gelmektedir.