Tüm sonuçlar15 gösteriliyor

ION Pikap Plak Çalar – Nostaljik Plak

Son dönemde geçmişte kullanılan nostaljik ürünlerin tekrar moda olmasıyla birlikte, pikaplara da talep artmıştır. Birçok kişi pikapta çalan müzikleri dinleyip, kendisini iyi hissetmektedir. Çalışma sistemi olarak analog bir sistemle çalışan pikaplar, sesi çok iyi iletir. Bunun yanında şık görünümü sayesinde dekoratif bir duruşa sahiptir. En iyi pikap modelleri arasında ise ION pikap plak çalar seçenekleri yer almaktadır.

Farklı renk ve tasarıma sahip olan ION pikap modelleri ses seviyesindeki bozulmaları düşürür.  Nostaljik müzik seven kişiler için harika bir seçenek olacaktır. ION markasının, birçok farklı boyut, form ve tasarıma sahip modelleri bulunmaktadır. Analog sistem ile çalışan tüm ion audio cihaz modelleri ve çeşitlerinin ses kalitesi çok başarılıdır. Bu yüzden birçok eski tarz müzik seven kişiler tarafından tercih edilmektedir. Net Bilişim olarak birbirinden farklı modelde ION marka pikap çeşitleri sunmaktayız. Ürünlerimizi satın almak isteyen müşteriler web sitemiz üzerinden diledikleri an bizimle iletişime geçebilirler.

Pikap Nedir?

Son yıllarda eskiden kullanılan ürünlerin popüler olmasıyla retro pikap ve plak çalar cihazlara ilgi artmıştır. Plakçalar ile müzik dinlemek, birçok eski müzik meraklısının en sevdiği şeylerden biridir. Pikap plak çalar cihazlara olan ilginin bu kadar fazla olmasının sebeplerinden biri mp3 ve CD gibi müzik formatlarında sesin sıkıştırılması bu yüzden de ses kayıplarının oluşabilmesidir. Sıkıştırma olduğu zaman seste bozulmalar yaşanır. Pikaplarda böyle bir şey olması mümkün değildir.

Bazı pikap pikap çalar cihazlar; USB, CD, kaset ve bluetooth gibi kaynaklardan müzik çalma teknolojisine sahiptir.  Bu tip ürünler kullanıcıya farklı bir müzik deneyimi imkanı sunar. Bazı modellerde ise plaktaki ses dijital ortama aktarılabilir. Böylece harici bellek gibi cihazlardan eski plak içindeki müzikler dinlenebilir.

Diğer yandan nostaljik plaklar, plastik şekilli nesnelerden oluşan eski bir teknik ile ses kaydedilen ürünlerdir. Plaklar nostaljik plak çalar ve antika pikap cihazlarda kullanılır. Bir dönemin popüler müzik dinleme cihazlarından biri olan bu ürünlerin tarihi çok eskilere dayanır. Nostalji müzik ve nostalji şarkı dinlemek isteyen plakların görünümü de çok güzeldir. Nostaljik plak çeşitleri ikiye ayrılır:

 • Taş plak
 • Vinil plak

Taş plak çalarlar ve pikap plak çalarlar farklı teknoloji kullanarak müzik çalarlar. Taş plak çalarlar eski formattaki taş plakları çalmak için kullanılır. Pikap plak çalar modelleri ise daha çok modern olan vinil plakları çalmak için kullanılır

Her iki plak çeşidi de yapı bakımından birbiri ile aynıdır. Belli bir tarz müziğin yansıması olsa da nostalji plaklar yanında güncel müzik türlerini de bu aletler yardımıyla dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda görüntüsü ile vintage dekorasyon sevenlerin aradıkları parçalardan biri olmaktadır.

Bununla birlikte eski plak çalar markaları arasında dual pikap ve gramofon pikap vb. modeller de yer alır.

Pikap Plak Çalar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Müzik dinlemenin keyfini farklı olarak sunan pikaplar, nostaljik esintileri ve şık tasarımları ile eski tarz müzik dinlemeyi seven kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen müzik aletlerinden biridir. Bu nedenle biz de ürün yelpazemiz içinde birçok pikap marka ve modeli bulundurmaktayız.

Pikap plak satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden birisi pikap modellerinin vereceği performanstır. Oldukça kaliteli ve gerçekçi müzik sesi sunan ion pikap modelleri son teknoloji performansı sağlayan markaların başında gelir. Bunun yanında pikaplar nostaljik tasarımları ile de dikkat çekmektedir. Pikap iğnesi, pikap yedek parça vb. pikap aksesuar ürünlerine göz atmayı unutmayın!

En Çok Tercih Edilen Pikap Modelleri

En iyi pikap markaları arasında yer alan ion marka pikap modelleri son teknoloji hoparlörleri ile ön plana çıkmaktadır. Genel olarak ion plak çalar cihazlarda iki adet hoparlör bulunur. Kaliteli ve son teknoloji ile tasarlanmış hoparlörler, cihazın ses seviyesini yormadan ve pürüzsüz bir şekilde arttırır.

ION plak çalar çeşitlerinin pek çok farklı özellikte modeli bulunur. Bu modeller genel olarak;

 • Standardı sevenler için ion max lp ya da ion audio max lp,
 • Nostaljik bir dokunuş isteyenlere ion audio max speakerli ahşap pikap,
 • Farklı bir seçenek arayanlara ION Max LP Ahşap Kaplamalı Pikap şeklindedir.
 • Müzik sistemi şeklinde yer alan Mustang LP gibi plakçaları da aynı şekilde tercih edebilirsiniz

Tüm bu ION pikap modelleri ve fiyatları hakkında detaylar için Net Bilişim yetkililerine ulaşabilişiniz.

ION Max LP Kullanma Kılavuzu için bağlantıyı ziyaret edin.

ION Pikap Özellikleri

ION Max LP pikap cihazlarının birçok özelliği bulunur. Cihazda bulunan bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • USB giriş özelliği de mevcuttur. Cihazlar bu sayede telefon ve bilgisayarlara bağlanabilir.
 • Başka bir cihazdan alınan ses ION pikaplara aktarılabilir.
 • Kulaklık girişlerine sahiptir.
 • Cihazı toz ve diğer zararlara karşı koruması için kapakları bulunur.
 • Bluetooth özelliğine sahiptir. Bu sayede başka cihazlara kablosuz olarak bağlanabilir.

Bütün ion plak çalar modellerinin kaliteli müzik sunması ve şık tasarım gibi avantajları bulunmaktadır. Kullanıcılar bu sayede evlerinde müzik dinlemeyi daha keyifli hale getirirler. Bunun yanında web sitemizde yer alan ion max lp pikap yorum ve beğenilerin fazlalığı cihazdan alınan keyfin bir diğer kanıtıdır.

ION Pikap Fiyatları

ION pikap fiyatları ve ION Max LP pikap fiyatları cihaz model ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Hem müzik dinlemek hem de dekoratif amaçlı kullanılan bu nostaljik müzik çalar cihazlar çok çeşitli materyallerden üretilmiştir. Bu materyaller ahşap, metal ve plastik olarak sayılabilir. Ürün fiyatları bu materyal çeşitlerine göre de değişebilir.

Bununla birlikte ION pikap plak çalar modellerinin birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Bunlar bluetooth, hoparlör, kulaklık girişi, USB ve müzik kolu gibi özelliklerdir. Örneğin, ion max lp pikap plak çalar modellerinin hoparlör, USB girişi ve kulaklık girişi gibi ekstra özellikleri bulunur.  Bu yüzden önemli pikap önerileri arasında yer alan ION Max LP pikap modeli diğer modellere göre daha yüksek fiyata satılmaktadır.  Fiyatlar hakkında detayları öğrenmek ve kampanyalardan haberdar olmak için web sitemizi takip edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Marka Pikap Tercih Edilmeli?

Pikap plak çalar alırken marka seçimi çok önemlidir. ION markalı pikap modelleri diğer markalara göre daha çok tercih edilen özelliklere sahiptir.

Pikap Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pikap satın alırken alınacak ürünün markasına, modeline, cihaz özelliklerine, tasarımına ve malzeme kalitesi gibi kriterlerine dikkat edilmelidir. Günümüzde tüm bu özellikleri bir arada barındıran son teknoloji pikap plak çalar modelleri bulunmaktadır.

Pikap İğnesinin Bittiği Nasıl Anlaşılır

Eğer cızırtılı veya boğuk bir ses alıyorsanız pikap iğnesinin değiştirilmesi gerektiğini anlayabilirsiniz. En kısa sürede iğnenin yenilenmesi gerekmektedir.

Pikap İğnesi Nerede Bulunur?

NetBilişim üzerinden pikap iğnesi çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Detayları inceleyebilirsiniz.